Virtualbox a tökéletes tesztpad az operációs rendszereknek

Szerző: | Szoftverek, Blog, Informatika közérthetően

Ha szeretnéd kipróbálni a Linux-ot de nincs kedved letörölni a jól működő Windows rendszeredet a számítógépről, akkor a Virtualbox szoftver amire szükséged van.

Mi a Virtualbox?

A Virtualbox egy olyan szoftver amivel egy vagy több virtuális számítógépet tudsz létrehozni. Virtuális, mivel nem közvetlenül a számítógéped lemezére telepíted az operációs rendszert, hanem egy fájlba. A fizikai számítógéped memóriájából és lemezéből fog egy részt felhasználni. Nem árt ha legalább 8 GB memória van a gépedben és SSD-t használsz.

Ezzel a megoldással biztonságosan tesztelhetsz más operációs rendszereket, mint például a Linux-ot anélkül, hogy le kéne törölnöd a Windows-t.

Mire lehet még használni a Virtualbox-ot?

  • Ha van egy régi programod ami nem működik megfelelően Windows 10 alatt, akkor egy új virtuális számítógépet hozhatsz létre. Erre telepítsd fel a Windows 7-et, és így máris használhatod a régi programodat.
  • Ezzel a megoldással elő tudom venni az ősrégi játékokat, amelyek még Windows 98 vagy DOS alatt futottak. A Virtualbox segítségével teljesen hibátlanul lehet velük játszani még ma is.
  • Készíts egy virtuális gépet Linux-al és használd azt elektronikus bankolásra. Így ha vírusos a géped (nem mindig veszed észere, hogy az!) akkor is biztonságban lehetnek a banki adataid.
  • Ha olyan weboldalakat használsz ami fertőzött lehet (miért is tennél ilyet?! :-) ), akkor is jó használt veheted egy virtuális gépnek. Így csak a virtuális géped lesz fertőzött, amit pár perc alatt újra telepíthetsz.

Hogyan hozhatom létre a virtuális számítógépet?

A Virtualbox-ot töltsd le a weboldaláról. Ezután a jól működő Windows alatt kell telepítened, mint bármelyik másik programot. Egy új virtuális számítógép létrehozását és egy Linux rendszer telepítését az alábbi videón nézheted meg.

Ez a cikk a GOLNET Informatikai blogon jelent meg először 2019. január 15-én.

Az itt olvasható tartalmat a szerzői jogok védik. A szöveg és a képek másolása vagy bármilyen módon történő reprodukálása és más weboldalakon vagy médiában való megjelentetése kizárólag a szerző előzetes, írásos engedélyével lehetséges. Részletek az adatvédelmi tájékoztatóban.
© 2016-2023 Oláh Gábor

Ez is érdekelhet…

Intel CPU generáció idővonal

Intel CPU generáció idővonal

Intel CPU (processzorok) idővonala bemutatja, hogy az egyes generációkat melyik évben dobták piacra. Megjelenés éveGenerációBővebb információ20081.Nehalem microarchitecture (1st generation) 20101.Westmere microarchitecture (1st generation) 20112.Sandy Bridge...

Mikrotik Wireguard VPN szerver és roadwarrior kliens

Mikrotik Wireguard VPN szerver és roadwarrior kliens

A Mikrotik RouterOS v7-től elérhető a Wireguard VPN technológia. Példánkban az otthon vagy az irodában lévő Mikrotik routert használjuk Wireguard szerverként. Nem indít kifelé kapcsolatot, csak hallgatózik és fogadja a bejövő roadwarrior kapcsolatot. Roadwarrior az a...

Ubuntu 20.04 szerver csatlakoztatása Windows AD domainhez

A feladat, hogy egy vagy több Ubuntu vagy Debian alapú linux szervert kell telepíteni a cégnél és meg kell oldani, hogy ezekre a szerverekre a Windows active directlyban felvett admin fiókokkal lehessen beléni és kezelni. Ehhez első lépésként a linux szerverünket...

Használt telefonszámok problémája

Használt telefonszámok problémája

Neked is van mobilszámod, ugye? Az általad használt telefonszám vajon biztosan a tiéd volt először? Egyáltalán nem biztos. Amikor új mobil előfizetést kötsz és kérsz hozzá egy új telefonszámot, akkor jó esély van arra, hogy egy olyan telefonszámot kapsz, amit korábban...