Vállalkozóként hogyan védjem meg a cégem az online veszélyektől?

Szerző: | Vállalkozói világ

Vállalkozóként és rendszergazdaként naponta látom, hogy milyen veszélyek leselkednek ránk csak azért, mert online éljük az életünket.

Miért kell foglalkozni az online veszélyekkel?

A kibertámadások egyre gyakoribbak és egyre gyakrabban a kis cégeket veszik célkeresztbe. Ők azok akiknek a technikai védelme és felkészültsége sokszor nagyságrendekkel elmarad a vállalat óriások mögött, a dolgozók sincsenek rendszeresen oktatva. Ezen nincs mit csodálkozni, hiszen az internetes biztonságra fordítható büdzséjük is sokkal kisebb, ha van egyáltalán.

Tapasztalatom szerint az egyéni vállalkozók, mikro és kisvállalkozások nagyon minimális tudással rendelkeznek és sokszor egyáltalán nem felkészültek a kiberbűnözéssel szemben. Sokan csak legyintenek, amikor szóba kerül a téma: “Engem miért akarnának megtámadni?” 

Pont ezért jó célcsoport a vállalkozásod.

Milyen online veszélyek leselkednek a vállalkozókra és cégekre?

Ma már egyre szaporodnak a fenyegetettségek mind fajtában, mind mennyiségben. A leggyakrabban a következőkkel találkozhatsz.

Mi az a 2+1 legfontosabb dolog amire figyelj?

A legfontosabb két dolog amire figyelj és amelyek párban járnak, hogy

  • fogadd el, hogy célpont vagy és
  • gondolkodj mielőtt cselekszel.

A leggyengébb láncszem mindig is az ember volt. A legtöbb káresemény miattunk, emberek miatt történik.

+1 dolog, amin a legtöbb múlhat egy cég esetében az a vezetői hozzáállás. Ha ez nincs, vagy nem megfelelő, akkor halott az ügy.

Milyen technikai megoldásokat alkalmazhatsz?

Sokan gondolják, hogy a megfelelő technikai védelmek méreg drágák. Igen, azok, de mindig meg kell vizsgálnod, hogy mekkora értéket akarsz megvédeni és ahhoz arányosan kell a védelmet is megalkotni. Ha nem vagy jártas a dologban, akkor kérj meg egy rendszergazdát.

A következő dolgokat ajánlott bevezetni és alkalmazni. A nagy része ráadásul pénzbe sem kerül.

Sokat lehet az internetes biztonságról beszélni. Talán túl sokat is.

Vedd figyelembe, hogy az itt leírtak egy jó kiindulási alap lehet, de mindenképpen nagyot léphetsz előre az online biztonságod érdekében ha alkalmazod. Ezek alkalmazásából vagy nem alkalmazásából eredő károkért te vagy a felelős.

Ez a cikk a GOLNET Informatikai blogon jelent meg először 2019. szeptember 20.-án.

Az itt olvasható tartalmat a szerzői jogok védik. A szöveg és a képek másolása vagy bármilyen módon történő reprodukálása és más weboldalakon vagy médiában való megjelentetése kizárólag a szerző előzetes, írásos engedélyével lehetséges. Részletek az adatvédelmi tájékoztatóban.
© 2016-2023 Oláh Gábor

Ez is érdekelhet…

OpenVPN szerver beüzemelése Synology NAS-on

OpenVPN szerver beüzemelése Synology NAS-on

VendégcikkA cikk szerzője Puskás Bálint. A távmunka kiépítésére sokféle lehetőség adott, az egyik közülük a VPN szerver használata. A VPN célja, hogy két eszköz között egy biztonságos csatornát hozzon létre. Így az eszközök titkosított kommunikációt folytathatnak,...